Tipy na oblékání pro malé ženy

Jak víme, genetická predispozice není vždy naše nejlepší kamarádka. Zvláště pak, když jsme příliš malé nebo příliš velké. Přesto chceme být stylové a cítit se v našem těle pohodlně. Připravila jsem vám několik tipů, které vám opticky přidají pár centimetr

Jedno malé motto: Co je malé, to je hezké:-)

Co ano: 

  • Kombinace oblečení by měla být zvolena tón v tónu. Chcete-li do svého vzhledu přinést nějakou rozmanitost, můžete kombinovat různé materiály.
  • Noste krátké šaty, minisukně a šortky. Tyto modely ukazují vaše nohy a prodlužují siluetu.
  • Vaše kalhoty by měly perfektně sedět. Měli by mít vyšší pas, čímž se opticky prodlouží nohy.
  • Vysoké boty prodlužují siluetu. Pokud však raději chcete nosit nízké boty, je důležité si uvědomit, že boty musí mít stejnou barvu jako kalhoty nebo punčochy.

Co ne: 

  • Oblíbený nadrozměrný vzhled je bohužel pro malé ženy tabu. I když je to je pro vás snad trochu bolestivé, je to lepší než postava, které hrozí, že se utopí v hromadě textilu.
  • Bokové kalhoty a kalhoty do zvonu opticky zkracují nohy. Proto raději noste kalhoty s vysokým pasem, které tělo vizuálně natáhnou. Dejte si také pozor na dlouhé sukně a šaty, které jsou pro malé ženy naprosto nevhodné. Sukně a šaty by měly vždy skončit těsně nad kolenem.
  • Měli byste se vyhnout příliš pestrobarevným a příliš divokým kombinacím barev a vzorů. V tomto případě: méně je více a kombinace tón v tónu nejen prodlužuje, ale má i harmonický efekt.
  • Ruce pryč od šperků, které jsou příliš velké a příliš těžké. V těch se malé ženy ztratí ...

Jak to tedy funguje?

Důležité je opticky prodloužit nohy a zkrátit tělo. Nejideálnější je nosit krátké blejzry, džínové bundičky nebo halenky do pasu. Upřednostňovat kalhoty s vyšším pasem nebo šaty a sukně nad kolena. Boty na vysokém podpatku siluetu ještě prodlouží. Kombinovat můžete různé styly s odstíny stejných barev - ideálně tón v tónu. A co se týká doplňků, pokud jde o každodenní nošení - malé, ale jemné by mělo být mottem. Velké kabely a přetížené šperky, jako jsou výrazné náhrdelníky a velké náušnice, vizuálně zkracují tvar obličeje i těla. Doplňky by proto měly být spíše malé, jemné a delikátní.

zdroj:https://www.heine.de/styles-and-stories/guido-maria-kretschmer-tipps-fuer-kleine-und-grosse-frauen/