MÓDNÍ TRENDY JARO/LÉTO 2018

Zajímalo mě co budeme nosit na jaře a tak jsem nakoukla do sousedního Německa, kde se konal Berlínský módní týden.

A tady je malý výtažek.

BARVY

Černou vystřídá růžová v různých odstínech a intenzitě. Novinkou bude kombinace s oranžovou. Doplňovat se bude olivovou, ale i šedou, bílou a něžnou růžovou. 

Další barva, která by neměla chybět v šatníku je červená. Tu doplníte modrou nebo bílou. Odvážlivci jí mohou kombinovat se zelenou a růžovou :-)

Z letošního léta pak zůstává osvěžující žlutá, kterou zkombinujete s khaki, olivově zelenou, bílou a modrou. 

Pokud jsou na vás barvy moc křiklavé vystačíte si s jemnými, měkkými odstíny růžové i jadeitově zelené.  

TRENDY PRVKY

-palmy, zvířecí motivy

Nejste sportovní typ a máte radši exotiku? Můžete si vybrat mezi palmovými listy nebo zvířecími motivy. To bude totiž další trendy prvek - celoplošné potisky exotických palmových listů a květů, které najdete na kalhotách, halenkách, bundách nebo šatech. Převládat bude zelená se žlutou a růžovou.

-pruhy

Hvězdou léta s různými přestávkami zůstávají pruhy, jen se budou projevovat méně námořnicky. Okouzlovat budou v neobvyklých barevných kombinacích ať už na pánské košili nebo dámské halence s výšivkou, samostatně nebo v kombinacích s kameny, záplatami, nýty nebo nášivkami. 

DEKORACE

-ozdoby a střihy

Zdobení se meze nekladou. Různé výšivky, květinové potisky a volánky v romantickém stylu budou zcela nepostradatelné. Materiály budou vzdušnější, střihy objemnější. Bude stačit řídit se heslem - čím širší, tím lepší. Balonové rukávy, prostřihy, rozparky, Carmen, volány, plisování. Široké kalhoty, vysoké pasy, mrkvový střih, sportovní kalhoty a velmi trendy budou široké šortky. Džíny ve zkrácených podobách s výraznými lemy, plné nýtů, potisků, výšivek, střapců a zipů. Vracejí se maskáče zejména v zelené a khaki barvě. Všechno se bude zdobit korálky, perličkami, výšivkami, nýty, nášivkami nebo flitry. Čím více, tím lépe. Obrázky, loga a fotografie s komiksovými motivy budou v nových barvách.

STYLY

-sportovní kalhoty

Pokud se vám zalíbily sportovní kalhoty s postranními pruhy, tak pro vás mám dobrou zprávu! Zůstávají i nadále v kombinaci černobílé, oranžové, červené a modré. Kromě kalhot budou sportovní pruhy i na jiném oblečení jako jsou blejzry nebo blůzky. 

-střihy a materiály

Materiály budou vzdušnější, střihy objemnější. Bude stačit řídit se heslem - čím širší, tím lepší. Balonové rukávy, prostřihy, rozparky, Carmen, volány, plisování. Široké kalhoty, vysoké pasy, mrkvový střih, sportovní kalhoty a velmi trendy budou široké šortky. Džíny ve zkrácených podobách s výraznými lemy, plné nýtů, potisků, výšivek, střapců a zipů. Vracejí se maskáče zejména v zelené a khaki barvě.

-kabáty a bundy

Vracejí se parky ve zkrácené délce a ve tvaru A. Jsou zdobeny dekorativními prvky jako jsou nýty, kameny a výšivky. Prošívané sportovní bundičky a vesty v pastelových barvách. Krátké kabáty - trenčkoty nebo blejzry

SHRNUTÍ: Hvězdy, maskáče a zvířecí motivy jsou zpátky. Satén je nástupcem zimního sametu. Důležitým detailem jsou extra široké,plandající saténové stuhy zdobící obuv, úplety, objemné topy a kalhoty, blejzry a parky. Intenzivní syté barvy a hodně ozdobných prvků.

Bára

Celý článek najdete zde:https://www.heine.de/styles-and-stories/berlin-fashion-week-2017-mode-trends-fruehjahrsommer-2018/

zdroj a foto https://www.heine.de/styles-and-stories/berlin-fashion-week-2017-mode-trends-fruehjahrsommer-2018/